Aktualności

Jesteś tutaj: Home 9 Aktualności 9 Lubaczów ponownie na Forum Gospodarczym Polonii Świata

Lubaczów ponownie na Forum Gospodarczym Polonii Świata

utworzone przez | 28 wrz, 2018 | Aktualności, Promocja

W dniach 3-4 września przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Lubaczowie uczestniczyli w III Forum Gospodarczym Polonii Świata w Tarnowie.

Polscy i zagraniczni przedsiębiorcy, organizacje otoczenia biznesu, klastry, grupy producenckie, stowarzyszenia i związki integrujące Polonię z krajem spotkali się w jednym miejscu aby debatować o polskiej gospodarce i ocenić rolę w kształtowaniu współczesnego biznesu.

Podczas konferencji poruszano problematykę polonijnych inwestycji w zetknięciu z prawem i ustawodawstwem obowiązującym na terenie Polski. Wypunktowane plusy i minusy będą podstawą do kolejnych debat. Bloki tematyczne o Białorusi, Iranie, Iraku czy Libanie przybliżyły perspektywy rynków zbytu z uwzględnieniem położenia geograficznego.

Kolejny dzień debat, to dyskusja o potencjale umowy CETA (umowa o wolnym handlu pomiędzy UE a Kanadą). Przybliżono możliwości i zagrożenia w świetle ostatnich wydarzeń. To był jedynie wstęp do dalszej debaty dotyczącej transatlantyckich kontaktach biznesowych i polityki administracji amerykańskiej wobec Kanady i Europy, w której nie zabrakło wątku dotyczącego Chin.

„Orzeł Biznesu Polonii Świata” – to już tradycja Forum Gospodarczego Polonii Świata w Tarnowie. Wyróżnienie jest symbolem sukcesu i patriotyzmu gospodarczego, a także trwałych związków biznesowych i kulturowych reprezentantów Polonii z Ojczyzną. To prestiżowe wyróżnienie dla firm, organizacji, osobowości, które w sposób wyjątkowy i skuteczny promują Polską Markę, oferują polskie produkty i usługi, wspierają polskich przedsiębiorców w krajach swojego zamieszkania i prowadzonej działalności, tworzą projekty biznesowe wspólnie z polskimi partnerami, inwestują w Polsce lub dzielą się swą wiedzą i doświadczeniem. Kultywują polskie dziedzictwo i wartości.

W trakcie debat miasto Lubaczów prezentowało swoje atuty inwestycyjne. Liczne spotkania B2B zaowocowały nawiązaniem nowych kontaktów, które są szansą na dalszą współpracę, nowe inwestycje czy pomoc lokalnym przedsiębiorcom w zdobywaniu nowych rynków zbytu.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Lubaczowie na II Forum Gospodarczym Polonii Świata w Tarnowie: Janusz Waldemar Zubrzycki – Zastępca Burmistrza Miasta oraz Paweł Głaz – specjalista ds. obsługi inwestorów.

Urząd Miejski
w Lubaczowie

ul. Rynek 26
37-600 Lubaczów

tel: +48 16 632 80 10
fax: +48 163 11 91

e-mail: invest@um.lubaczow.pl

Pon - Pt: 7:30 - 15:30

Na skróty