Aktualności

Jesteś tutaj: Home 9 Aktualności 9 Lubaczów podczas III Międzynarodowej Konferencji Gospodarczo-Naukowej w Warszawie

Lubaczów podczas III Międzynarodowej Konferencji Gospodarczo-Naukowej w Warszawie

utworzone przez | 29 paź, 2018 | Aktualności, Promocja

W dniach 18-19 października 2018 roku w Warszawie w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii odbyła się III Międzynarodowa konferencja gospodarczo-naukowa pod tytułem „Integracja Partnerskich Regionów Świata – cele, scenariusze współpracy” w ramach projektu „Polsko-Niemiecka Internacjonalna Unia Regionów”, podczas której miasto Lubaczów zaprezentowało swoje atuty inwestycyjne.

Świat pędzi do przodu a potrzeby światowego rynku wymagają sprawnego dostosowania przez przedsiębiorców, którzy mają przed sobą spore wyzwania. Muszą sprostać najwyższym standardom w dziedzinie osiągnięć naukowych, technologicznych i ekonomicznych podczas trwającego współzawodnictwa o utrzymanie przewagi konkurencyjnej. To właśnie wdrażanie najnowszych technologii, trafionych inwestycji i zwiększanie udziału w rynkach zbytu zapewnia funkcjonowanie przedsiębiorstw na najwyższym poziomie.

Wspomniana konferencja skierowana do władz rządowych, samorządowych, organizacji okołobiznesowych, świata nauki i przedsiębiorczości z Polski, Niemiec, Białorusi, Łotwy, Wietnamu, ZEA oraz innych krajów, była doskonałym miejscem promocji potencjalnych partnerów „Unii Regionów”. Miasto Lubaczów wraz z Województwem Podkarpackim jako jedyni z kraju zaprezentowali atuty, uroki i potencjał szybko rozwijającego się regionu. Wydarzenie było idealnym miejscem na wymianę kontaktów, doświadczeń pomiędzy przedstawicielami międzynarodowych środowisk biznesowych i naukowych, zajmujących się problematyką rozwijania nowoczesnych technologii dla przemysłu, było też doskonałym miejscem ukazującym dobre praktyki w przełamywaniu barier szeroko rozumianej współpracy regionalnej.

Podczas konferencji m.in. zaprezentowano:

  • niemieckie regiony,
  • polskie regiony (Województwo Podkarpackie – Mariusz Stec, Miasto Lubaczów – Paweł Głaz),
  • japońskie regiony,
  • wietnamski region,
  • region MENA (ZEA),
  • białoruski region.

W trakcie dwóch dni konferencji wymieniano się cennymi doświadczeniami omawiając nową wizję rozwoju Polski poprzez wsparcie eksportu, współpracę pomiędzy regionami świata, która ma być kluczem do ekspansji zagranicznej.

Liczymy, że miasto Lubaczów znajdzie się wśród kluczowych regionów szeroko rozumianej współpracy pomiędzy regionami świata.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Lubaczowie na III. Międzynarodowej Konferencji Gospodarczo-Naukowej w Warszawie: Janusz Waldemar Zubrzycki – Zastępca Burmistrza Miasta oraz Paweł Głaz – specjalista ds. obsługi inwestorów.

Urząd Miejski
w Lubaczowie

ul. Rynek 26
37-600 Lubaczów

tel: +48 16 632 80 10
fax: +48 163 11 91

e-mail: invest@um.lubaczow.pl

Pon - Pt: 7:30 - 15:30

Na skróty