III edycja Kongresu 590 – najważniejszego wydarzenia gospodarczego w Polsce – odbyła się w dniach 15-16 listopada 2018. Była to okazja do zdobycia aktualnej wiedzy nt. stanu polskiej gospodarki, inwestycji zagranicznych oraz planów i wyzwań, które w najbliższych latach będą realizowane w naszym kraju.

W salach plenarnych i konferencyjnych Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w podrzeszowskiej Jasionce miało miejsce wiele interesujących prelekcji i prezentacji. Wśród nich m.in.: Polska specjalną strefą ekonomiczną, Wieloaspektowa ocena inwestorów zagranicznych, Fundusze UE w okresie 2021-2027, Inwestycje samorządowe w modelu PPP. Było też wiele możliwości indywidualnych rozmów z prelegentami i zaproszonymi ekspertami.

Gośćmi specjalnymi Kongresu byli m.in.: Prezydent RP Andrzej Duda, Premier Mateusz Morawiecki, Prezes NBP Adam Glapiński, ministrowie Rządu RP i Kancelarii Prezydenta. Gospodarzem wydarzenia był Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Miasto Lubaczów na Kongresie reprezentował Z-ca Burmistrza Janusz Waldemar Zubrzycki.