Sport, rekreacja i turystyka

Jesteś tutaj: Start 9 O Gminie Miejskiej Lubaczów 9 Sport, rekreacja i turystyka

Sport, rekreacja

Lubaczów dysponuje dobrą bazą do uprawiania sportu i rekreacji. Obiekty są w znakomitym stanie technicznym, nowe lub w ostatnim czasie zmodernizowane. W roku 2020 planowane jest uruchomienie budowanej obecnie pływalni miejskiej.

Za działalność sportową na terenie miasta odpowiada

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Obiekty sportowe w zarządzie MOSiR:

  • Stadion Miejski
  • Kompleks boisk Orlik 2012
  • Boisko wielofunkcyjne
  • Hala sportowa
  • Sala gimnastyczna
  • Ścianka wspinaczkowa
  • Siłownie zewnętrzne

Inne obiekty w mieście:

napis pływalnia miejska budowa

 

 

 

Miejski Klub Sportowy Pogoń-Sokół Lubaczów

 

 


 

Turystyka

Okoliczne atrakcje

Muzeum Kresów w Lubaczowie

Oficyna - Muzeum Kresów w Lubaczowie Swoją przygodę z miejscowymi atrakcjami turystycznymi warto zacząć od Muzeum Kresów w Lubaczowie >>> w celu poznania bogatej historii trzech kultur, które pozostawiły na Ziemi Lubaczowskiej trwały ślad.

 

UNESCO – Zespół Cerkiewny w Radrużu

Cerkiew w Radrużu - Muzeum Kresów w Lubaczowie UNESCOZespół Cerkiewny w Radrużu, cerkiew św. Paraskewy wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2013 roku >>> należy do najcenniejszych i najpiękniejszych zabytków sakralnej architektury drewnianej na terenie Polski. Od 2010 roku stanowi oddział Muzeum Kresów w Lubaczowie. W dniu 23 listopada 2017 r. obiekt otrzymał status Pomnika Historii.

Konkatedra – Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej w Lubaczowie

Ołtarz sanktuarium w Lubaczowie

 

 

Wirtualna wycieczka >>>

 Konkatedra – Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej w Lubaczowie z muzeum i kryptami  (dla pielgrzyma >>>) – miejsce wielokrotnych wizyt Karola Wojtyły oraz Nawiedzenia miasta Lubaczowa przez Papieża Jana Pawła II

 

Jan Pawel II podczas modlitwy w prokatedrze Lubaczów

 

 

 

Homilia Jana Pawła II w Lubaczowie >>>
Filmy – Jan Paweł II w Lubaczowie >>>

 

 

 

Zdjęcia – Jan Paweł II w Lubaczowie >>>

Jan Paweł II podczas koronacji obrazu Matki Boskiej Łaskawej - Jasna Góra

 

 

 

Dzieje cudownego obrazu >>>

 

Lubaczowski Szlak Architektury Drewnianej 

Cerkiew w Nowym Bruśnie Trasa o długości 189 km prowadzi przez tereny Płaskowyżu Tarnogrodzkiego, w znacznej części w obrębie Południoworoztoczańskiego Parku Krajobrazowego. Teren w dużej mierze zalesiony. Na trasie znajduje się kilka obiektów o wybitnych walorach architektonicznych i równocześnie znakomitych walorach widokowych. Ponadto dwie świątynie, w Radrużu (w 2013 roku wpisana na Listę UNESCO) oraz Gorajcu, są jednymi z najstarszych zachowanych drewnianych cerkwi w Polsce. Lubaczowski Szlak Architektury Drewnianej.

 

Uzdrowisko Horyniec-Zdrój 

Plakat - Horyniecka borowina Unikatowe walory lecznicze i klimatyczne uzdrowiska pozwolą każdemu odzyskać siły witalne i wewnętrzny spokój, a co najważniejsze, zauważalnie poprawić stan zdrowia. Opierając się na historycznych przekazach można rzec, iż jedną z pierwszych osób, która doceniła walory lecznicze tutejszych wód siarczkowo – siarkowodorowych był Jan Sobieski Hetman Wielki Koronny, późniejszy Król Polski. Uzdrowisko Horyniec-Zdrój

 

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo 

Green Velo - Horyniec Zdrój Rowerowe Królestwo Roztocze
Roztocze to kraina geograficzna, ciągnąca się od okolic Kraśnika w województwie lubelskim na zachodzie do Lwowa na wschodzie. We wschodniej części położone jest w województwie lubelskim i podkarpackim. Urozmaicona rzeźba Roztocza, na którą składają się wzniesienia i głębokie doliny rzek oraz mozaika pól, wśród których królują wsie i miasteczka, dostarczają niepowtarzalnych widoków.
Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo biegnie przez najatrakcyjniejsze miejsca tego królestwa.

 

Szumy na Tanwii 

Szumy na Tanwii - Huta Szumy Rezerwat „Nad Tanwią” powstał w 1958 roku o powierzchni ok. 41 ha. Rezerwat chroni najpiękniejsze fragmenty dolin rzek Jeleń i Tanew wraz z seriami małych wodospadów. Na zakolu Tanwi w miejscowości Rebizanty na odcinku 400 m znajdują się 24 progi zwane „szumami”. Szumy na Tanwii na liście 7 Nowych Cudów Polski National Geographic 2016 r.

 

Wykopaliska archeologiczne w Lubaczowie

Wykopaliska na ul. 3-go maja w Lubaczowie W 2008 roku na terenie wzgórza zamkowego w Lubaczowie zostały znalezione doskonale zachowane drewniane pozostałości dawnego grodu. Badania drewna pozwoliły określić przybliżony wiek drewna pochodzącego z końca IX i początków X w. Więcej o odkryciu w Lubaczowie

 

Fortyfikacje „Linii Mołotowa”

Linia Mołotowa - bunkry Jedną z ciekawszych atrakcji powiatu lubaczowskiego jest system fortyfikacji zwany „Linią Mołotowa”. W okresie międzywojennym wzrosło szczególne zainteresowanie fortyfikacjami, dzięki ich skutecznemu wykorzystaniu w czasie działań podczas pierwszej wojny światowej. Fortyfikacje te weszły w skład Raworuskiego Rejonu Umocnień. Dzieliły się one na cztery typy: do ognia czołowego …

 

Kamieniarka Bruśnieńska

Krzyże brusnieńskie - kamieniarka bruśnieńska Ośrodek kamieniarski w Bruśnie obejmował zespół wsi Stare Brusno, Polanka Horyniecka i Nowe Brusno. Początkowo wyrabiano w Bruśnie głównie kamienie młyńskie i żarnowe, kamień budowlany oraz inne przedmioty użytkowe. Wyroby artystyczne (krzyże i figury przydrożne, nagrobki) pojawiły się – sądząc po datowanych obiektach – na początku XIX w. Na okolicznych cmentarzach zachowały się setki wytwarzanych tu nagrobków, zwanych bruśnieńskimi. Stoją również dziesiątki przydrożnych krzyży bruśnieńskich.

 

Parki Krajobrazowe/Rezerwaty Przyrody

drewniane molo nad wodą - ziemia lubaczowska Ziemia lubaczowska, bardzo zróżnicowana fizjograficzne, z bogatą przyrodą i niepowtarzalnym gdzie indziej krajobrazem o dużym zalesieniu, posiada wiele cennych obiektów przyrodniczych objętych różnymi formami ochrony.
Najważniejsze z nich to: Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy oraz liczne rezerwaty.

 

 INNE ATRAKCJE

>>> Ziemia Lubaczowska – weź drugi oddech … <<<
Zabytki w Muzeum Kresów w Lubaczowie Zabytki >>>
Ciekawe miejsca na ziemii lubaczowskiej Ciekawe miejsca >>>
Aleja lipowa - ziemia lubaczowska Piękno przyrody >>>
Wydarzenie na rynku w Lubaczowie Wydarzenia >>>
Gastronomia - ziemia lubaczowska Gastronomia >>>
produkty lokalne - ziemia lubaczowska Produkty lokalne >>>
noclegi Lubaczów Noclegi >>>
Agroturystyka - ziemia lubaczowska Gospodarstwa agroturystyczne >>>

 


Turystyka aktywna Ziemi Lubaczowskiej

 Inne >>>

 

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj” – Mark Twain

Urząd Miejski
w Lubaczowie

ul. Rynek 26
37-600 Lubaczów

tel: +48 16 632 80 10
fax: +48 163 11 91

e-mail: invest@um.lubaczow.pl

Pon - Pt: 7:30 - 15:30

Na skróty