Aktualności

Jesteś tutaj: Home 9 Aktualności 9 Lubaczów na XI edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Lubaczów na XI edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego

utworzone przez | 18 wrz, 2019 | Aktualności, Oferta inwestycyjna, Promocja

Na XI edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który miał miejsce 13-15 maja 2019 w katowickim Spodku oraz MCK, zawitały rzesze zainteresowanych, wśród których nie zabrakło wielu znamienitych gości.

W wydarzeniu brało udział ponad 12,5 tysiąca uczestników z wielu krajów świata; obecnych było także 1000 prelegentów. Obrady trwały 3 dni i dotyczyły zagadnień takich jak edukacja, zrównoważony rozwój, nowe technologie, rozwiązania ekologiczne, poprawianie współpracy międzynarodowej nie tylko w obrębie Unii Europejskiej, ale także na innych kontynentach. Stanowiły tym samym największą biznesową imprezę Europy Centralnej.

Podczas trzydniowego wydarzenia można było wziąć udział w 77 panelach tematycznych, prowadzonych przez światowej klasy ekspertów w dziedzinach gospodarki, rozwoju, edukacji, ekonomii, cyfryzacji oraz wielu innych. Tak skoncentrowana dawka praktycznych informacji, wiedzy oraz konstruktywnych wniosków, okazała się bezcenna przy zrozumieniu wyzwań, jakie ma przed sobą Europa – i świat – w drodze ku bezpiecznemu, stabilnemu i zrównoważonemu rozwojowi gospodarczemu.

Zagadnienie rozwoju gospodarczego było podczas Kongresu obecne pod licznymi postaciami: począwszy od edukacji i zarządzania, poprzez ekologię, ekonomię i przemysł, a skończywszy na górnictwie, przestrzeni cyfrowej i innowacyjności. Nie zabrakło również podjęcia tematów z dziedziny smart city – nowoczesnych rozwiązań mających na celu uczynić miasto przyjaznym dla mieszkańców i inwestorów, prawa – prawnych aspektów zarządzania firmami, przedsiębiorstwami i spółkami; a także z obszaru etyki – zachowaniem balansu między rozwojem a dobrem obywateli.

Lubaczów również miał swój udział. Impreza okazała się doskonałym miejscem odbycia wielu interesujących spotkań, zarówno z autorytetami świata biznesu i środowisk naukowych, a także polityki. Była to świetna okazja do zaprezentowania oferty Parku Przemysłowego Lubaczów przedsiębiorcom, co wzbudziło ich spore zainteresowanie. Ponadto, udział w tak licznych panelach tematycznych prowadzonych przez ekspertów z wielu krajów Europy, pozwolił lepiej zrozumieć trendy panujące obecnie na rynku, i w efekcie dostosować do nich ofertę inwestycyjną Lubaczowa.

Miasto Lubaczów reprezentowali: Zastępca Burmistrza – Janusz Waldemar Zubrzycki oraz inspektor ds. obsługi inwestora – Michał Żychowski.

Urząd Miejski
w Lubaczowie

ul. Rynek 26
37-600 Lubaczów

tel: +48 16 632 80 10
fax: +48 163 11 91

e-mail: invest@um.lubaczow.pl

Pon - Pt: 7:30 - 15:30

Na skróty