W dniach 24-25 stycznia 2019 roku odbyła się kolejna edycja III Targów Wschodnich wraz z XII Forum Europa-Ukraina. Wydarzenie jak co roku zorganizowano w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa.

W tegorocznym Forum goście z Polski i Ukrainy mieli okazję uczestniczyć w dwóch dniach debat i spotkań, które odbywały się w ramach 4 linii programowych. Podczas sesji plenarnych kluczowi decydenci rozmawiali o współpracy gospodarczej i politycznej Ukrainy i krajów europejskich. W programie znalazło się ponad 30 paneli dyskusyjnych poświęconych zagadnieniom gospodarczym, politycznym i społecznym.

III Targi Wschodnie to najważniejsze wydarzenie towarzyszące XII Forum Europa-Ukraina. Targi skierowane były do tych firm, które chcą nawiązać lub poszerzyć współpracę biznesową w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W tegorocznej edycji, odwiedzający G2A Arena mogli zapoznać się z ofertą 120 wystawców z Polski, Ukrainy, Słowacji i Rumunii.

Swoje stoisko, promujące tereny inwestycyjne, wystawiło również Miasto Lubaczów. Urząd Miejski reprezentowali: zastępca Burmistrza Janusz Waldemar Zubrzycki oraz Michał Żychowski – inspektor ds. obsługi inwestorów.