Aktualności

Jesteś tutaj: Home 9 Aktualności 9 Dzieje się w Lubaczowie 9 Konferencja gospodarcza „Park Przemysłowy Lubaczów – Brama na Wschód” 2 marca 2017

Konferencja gospodarcza „Park Przemysłowy Lubaczów – Brama na Wschód” 2 marca 2017

utworzone przez | 6 mar, 2017 | Dzieje się w Lubaczowie, Promocja

Konferencja odbyła się 2 marca 2017 r. w Miejskim Domu Kultury. Wydarzenie to było kontynuacją konferencji „Nowe perspektywy i formy współpracy w ramach przygranicznej polsko-ukraińskiej sieci parków przemysłowych”, która miała miejsce 15 grudnia 2015 r., a jej celem była informacja i promocja terenów inwestycyjnych przygotowanych w Lubaczowie oraz u partnerów na Ukrainie.

Wydarzenie skierowane było do:

  • przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w Parku Przemysłowym Lubaczów i innych obszarach Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec,
  • ludzi biznesu z Polski i Ukrainy, pragnących uzyskać aktualną wiedzę na temat możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w obu krajach,
  • instytucji otoczenia biznesu, pracujących na rzecz przedsiębiorców,
  • samorządów zainteresowanych pozyskiwaniem inwestycji gospodarczych na swoim terenie.

W wyniku realizacji projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina w naszym mieście został przygotowany teren przeznaczony dla działalności wytwórczo-przemysłowej, łącznie ponad 23 ha. Wartość wykonanych prac to ponad 4,6 mln zł. Jest to w pełni uzbrojony teren inwestycyjny, dobrze skomunikowany, w oddaleniu od zabudowy mieszkaniowej. 29 grudnia 2016 r. ukazało się Rozporządzenie Rady Ministrów rozszerzające Specjalną Strefę Ekonomiczną Euro-Park Mielec o tereny Parku Przemysłowego Lubaczów. Spotkanie w MDK miało zwrócić uwagę przedsiębiorców i władz rządowych oraz wojewódzkich na potencjał naszego regionu.

Podczas konferencji, którą prowadziła Krystyna Olesińska – Kierownik Wydziału PR Departamentu Informacji i Komunikacji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, omówiono niezbędne zagadnienia potrzebne do planowania i przygotowania inwestycji, przedstawiono dostępne ulgi i ułatwienia, mówiono o perspektywach rozwoju szkolnictwa zawodowego. Spotkanie stało się także źródłem aktualnej wiedzy o planach rozwoju gospodarczego Polski, o uwarunkowaniach i możliwościach inwestowania, o perspektywach dla biznesu ukraińskiego w Polsce i polskiego na Ukrainie. Jednak najważniejszym zagadnieniem była oferta inwestycyjna Lubaczowa, a w tym Park Przemysłowy Lubaczów, jako obszar SSE Euro-Park Mielec.

W konferencji uczestniczyło około 130 osób, w tym: przedsiębiorcy z Polski i Ukrainy, przedstawiciele izb gospodarczych, parlamentarzyści, prawnicy, managerowie, eksperci w dziedzinie handlu oraz przedstawiciele mediów. Swoją obecnością wydarzenie zaszczycili m.in.: Deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, Sekretarz Komitetu Polityki Przemysłowej i Przedsiębiorczości, Prezydent Ukraińskiej Sieci Parków Przemysłowych Mychajło Chmil, Poseł Anna Schmidt-Rodziewicz, Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Oleh Mandiuk, Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Wasyl Pawliuk, Radca ds. ekonomicznych Konsulatu Generalnego Węgier w Krakowie dr Anna Wisniewski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Adam Hamryszczak, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Andrzej Nepelski, Dyrektor Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu Krzysztof Ślęzak, Prezes Zarządu Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jacek Piechota i wiceprezes Oleg Dubisz (UA), przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu: Dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego Monika Zdrojek oraz pełnomocnik Zarządu ds. współpracy z SSE Mirosław Odziemczyk, dyrektor Ukraińskiej Sieci Parków Przemysłowych Ihor Nykołyn.

Uczestnikami konferencji byli samorządowcy w powiatów lubaczowskiego, jarosławskiego, przemyskiego, przeworskiego i sanockiego oraz tomaszowskiego i biłgorajskiego. Na sali obrad obecna była również młodzież ze szkół średnich z Lubaczowa i Oleszyc wraz z opiekunami. Część oficjalna oraz obrady poprzedziła niespodzianka przygotowana dla gości – multimedialny pokaz laserowy.

Patronat nad konferencją objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Polska Agencja Inwestycji i Handlu SA, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Agencja Rozwoju Przemysłu SA, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego SA. Patronatu medialnego udzieliły: Polskie Radio Rzeszów, TVP3 Rzeszów, portal Elubaczow, Życie Podkarpackie, Lubaczów.pl – informator miejski.

Poniżej pobrać można prezentacje przedstawiane na konferencji.

Załączniki:

 

Galeria:

Urząd Miejski
w Lubaczowie

ul. Rynek 26
37-600 Lubaczów

tel: +48 16 632 80 10
fax: +48 163 11 91

e-mail: invest@um.lubaczow.pl

Pon - Pt: 7:30 - 15:30

Na skróty