Aktualności

Jesteś tutaj: Home 9 Aktualności 9 Investate Poland 2018

Investate Poland 2018

utworzone przez | 26 mar, 2018 | Aktualności, Promocja

II edycja Targów Investate Poland 2018, podobnie jak przed rokiem, zgromadziła wystawców reprezentujących samorządy zainteresowane nowymi inwestycjami gospodarczymi na swoim terenie. W tej edycji wspólne stoisko promocyjne wystawiły Miasto Lubaczów oraz Gmina Lubaczów.

Targi INVESTATE POLAND są w naszym kraju prestiżowym wydarzeniem o dużym znaczeniu dla branży inwestycyjnej oraz skuteczną platformą do skojarzeń partnerów biznesowych na lata. W Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO w dniach 21-23 marca spotkali się przedstawiciele m.in. jednostek samorządowych, izb gospodarczych, instytucji finansowych, firm konsultingowych i mediów zajmujących się sprawami gospodarczymi. Targi skierowane były do przedsiębiorców nie tylko z Polski, ale również z całej Europy. Zgromadzenie w jednym miejscu inwestorów i oferentów było doskonałą okazją do spotkania się w fachowym gronie i konkretnych rozmów.

Wspólna oferta Miasta i Gminy miała na celu przede wszystkim znalezienie i pozyskanie inwestorów, którzy chcieliby w Parku Przemysłowym Lubaczów umieścić firmy zajmujące się przetwarzaniem siarki, która już niedługo będzie produktem Kopalni Siarki Basznia II. Obu samorządom zależy na inwestorach z branż: chemicznej, kosmetycznej i pokrewnych. Z jednej strony przetwórcy siarki mieliby bliski i łatwy dostęp do surowca, z drugiej – kopalnia uniknęłaby kosztownych, dalekich przewozów swojego produktu. Najważniejszym efektem inwestycji byłyby oczywiście nowe miejsca pracy, tak dla mieszkańców Lubaczowa, jak i sąsiednich miejscowości.

Przyznać trzeba, że stoisko Miasta i Gminy wyróżniało się profesjonalną formą i wystrojem, co zostało dostrzeżone zarówno przez zwiedzających, jak i innych wystawców. O efektach tego wydarzenia będzie można mówić w niedalekiej przyszłości, jeśli odbiorcy oferty podejmą dalsze rozmowy z naszymi samorządami. Obsługą stoiska zajmował się zespół w składzie – Janusz Waldemar Zubrzycki, Paweł Głaz i Marek Kuziemski.

Magazyn Gospodarczy FAKTY o wydarzeniu >>>

Urząd Miejski
w Lubaczowie

ul. Rynek 26
37-600 Lubaczów

tel: +48 16 632 80 10
fax: +48 163 11 91

e-mail: invest@um.lubaczow.pl

Pon - Pt: 7:30 - 15:30

Na skróty